Teemat ja peruutukset

Aikuisten tunnit

 

Koronaviruksen hillitsemiseksi noudatamme Suomen hallituksen ja Suomen Voimisteluliiton antamia linjauksia

Suomen hallitus on tänään kertonut uusista toimista ja suosituksista liittyen koronaviruksen hillitsemiseksi Suomessa, tämä vaikuttaa myös seuramme toimintaan. 

Harrasteryhmien ja valmennusryhmien harjoitukset sekä ryhmäliikuntatunnit ovat tauolla 13.5. asti.  Tulemme tekemään erilaisia kotiharjoitteita ja antamaan kotijumppaohjeita, pysy kuulolla!

Tiedotamme tilanteen muutoksista nettisivuillamme.

Lisätietoa antaa puheenjohtaja Hanna Salminen (puheenjohtaja@vavo.fi, puh. +358 40 525 1312) tai toiminnanjohtaja Heidi Kiuru (heidi.kiuru@vavo.fi, puh. +358 40 482 3111)

 

Aika

Paikka

Ryhmä

Ohjaaja 

Vko/päivä 

Teema

Peruutukset

Maanantai

10:00-11:00VaVo saliAsahi & VenyttelyRaija Laakkonen

Johanna Sundström

 

 

 
11:00-12:00VaVo saliIkiliike: Miesten teematuntiLaura
Vihervä 
   
18:30-19:00Sorrila Les Mills BodyPump®Jenni Istolainen  

 

19:00-19:30Sorrila Les Mills BodyBalance®Jenni Istolainen   

 

19:30-20:30Naakka AHyvän olon jumppaOhjaajaryhmä 

 
 

Tiistai 

8:30-9:30VaVo saliAamun Tehotreeni Riina Virkki    
9:30-10:30VaVo saliIkiliike: LavisJohanna Sundström 

 

 

 
10:45-11:45VaVo saliIkiliike: Lavis Johanna Sundström 

 

 

 
18:30-19:30TyryMuokkaus Kirsi Mäkinen   
18:00-19:00Sorrila Miesten kehonhuoltoHanna Salminen    
19:00-20:00SorrilaTehotreeniHeidi Koivu-Salminen
Hanna Lähdesmäki

 

  

Keskiviikko

10:00-11:00Liikuntahalli, kuntosaliIkiliike:
Keskiviikkopuntti
Kirsi Mitikka    
11:00-12:00Liikuntahalli, painisaliIkiliike:
Kehonhuolto
Kirsi Mitikka    
18:00-19:00Sorrila LavisJohanna Sundström

 

 

 

 

 

19:00-20:00Sorrila Muokkaus 

Hanna Ketola
Outi Leuhtonen

Kirsi Mäkinen

 

 

 

Torstai

10:45-11:45VaVo saliIkiliike: Voimaa & Vireyttä Laura Leinonen   
17:30-18:30TyryTanssimuokkaus Siru Rohola    
18:15-19:15SorrilaLes Mills BodyPump®Marjut Salmi   
18:30-19:30Naakka BMiesten kuntotuntiRiitta Latosaari

 

 

 

19:30-20:30Sorrila Les Mills BodyBalance ®Marjut Salmi   

Perjantai

10:00-11:00VaVo saliHyvää oloa ja tanssiaReet Nikkanen   
18:00-19:00VaVo saliKahvakuula Heidi Raatikainen
Marika Semi Riina Virkki

 

 

 

Sunnuntai

18:00-19:30SorrilaTanssillinen voimisteluOhjaajaryhmä    

 

Pidätämme oikeudet muutoksiin. 

Lasten ja nuorten tunnit

Aika

Paikka

Ryhmä

Ohjaaja

Vko/päivä

Teema

Peruutukset

Maanantai

17:30-18:15Naakka BTaaperot 1-2v. + aikuinenAnu Kaasalainen
Jennariina Rikkonen
   
17:30-18:15Naakka AHopeakeijut 4-5v. (JV)Hanna Lindberg 
Henna Pirinen 
Henni Lahtinen
   
18:15-19:15Naakka AKultahiput 6-7v. (JV)Hanna Lindberg 
Henna Pirinen
Henni Lahtinen
   
18:30-19:30Naakka BFreegym 11-12v.Katri Korhonen + ohjaajaryhmä   
18:45-20:15Hoiku Showtanssi 10-13v.Mira Tuominen
Anu Vaario
   
19:15-20:15Naakka AStara 10-12v. (JV)Sanna-Kaisa Rousku, Emma Löövi   
19:30-21:00Hoiku Showtanssi 14-17v.Mira Tuominen 
Anu Vaario
   

Tiistai

16:30-18:00

Sorrila Cheerleaders Minit 9-12v.Hanna Hyökyvaara
Pinja Karisalmi
Aada Lehtonen
   
17:00-17:45Naakka ATelinevoikka 4-5 v.Jennariina Rikkonen
Anni-Emilia Rintamäki 
Sanna Salonen
Anna Heinonen
   
17:00-18:00Naakka BTelinevoikka jatko 2Malla Järvinen 
Katri Korhonen
Viivi Renfors
   
17:45-18:45Naakka A Telinevoikka 7-9v.Riikka Luoto 
Sanna Salonen 
Jennariina Rikkonen
   
18:00-18:45Naakka BTelinevoikka 6-7v.Anni Loijas 
Anni-Emilia Rintamäki
Heidi Tikkala
   
19:00-20:30Naakka B Cheerleaders Junnut 12-16v.Hanna Hyökyvaara
Milla Jääskeläinen
Sonja Turpeinen
   

Keskiviikko

16:00-17:30KärjenniemiShowtanssi 10-13v. Mira Tuominen
Anu Vaario
   
16:15-17:15Sorrila MiniBic 10-12v. (KA)Riina Halttunen
Erika Salonen
   
16:45-17:30Naakka BTemppujumppa 4-5v. Emilia Hyppönen
Julia Hyppönen 
Kati Hyppönen
   
17:00-17:45Tietola Naperot 2-3v. + aikuinenEmmi Hell    
17:15-18:00Sorrila KirppuBic 7-9v. (KA)Riina Halttunen 
Erika Salonen
   
17:30-18:30Naakka A Freegym jatkoLaura Leinonen Hannele Nieminen   
17:30-18:15Naakka B Temppujumppa 6-7v.Emilia Hyppönen 
Julia
Hyppönen 
Kati Hyppönen
   
18:15-19:15Naakka BTelinevoikka jatko 1Minna Heikkilä
Henni Lahtinen 
Nina Salonen
   
19:15-20:15Naakka B Telinevoikka 10-12v.Henni Lahtinen
Nina Salonen
   

Torstai

16:00-17:00Sorrila Dance 4 Fun 7-12v.Roosa Nieminen
Laura Perolahti
 

 

 
16:45-17:30Tyry NuppuBic 4-6v. (KA)Laura Leinonen Oona Tamminen   
17:00-17:45Naakka B Vekarat 3-4v. 

Henni Semi
Satu Semi
Henni Virtanen

  

 

17:00-18:15Sorrila Dance 4 Fun yli 13v.Roosa Nieminen   
17:45-18:30Naakka B Ninjagym 7-8v.Ella Nikander Henni Virtanen   

Perjantai 

18:00-19:30Tietola Showtanssi 14-17v. Mira Tuominen
Anu Vaario 
   

Lauantai 

10:00-12:00SorrilaCheerleaders Minit 9-12v.Hanna Hyökyvaara
Pinja Karisalmi
Aada Lehtonen
   
12:00-14:00 Sorrila Cheerleaders Junnut 12-16v.Hanna Hyökyvaara
Milla Jääskeläinen
Sonja Turpeinen
 

 

Sunnuntai 

10:00-11:00Naakka A+BPerheTemppuSisko Leppä-Aho 
Outi Leuhtonen
Päivi Lehtonen
Hanna Vanhanen

 

 

 

Pidätämme oikeuden muutoksiin.