Tuntikalenteri 2020-2021

Aloitamme tammikuussa pienryhmissä lasten jumpat. Niistä lisätietoa ja ilmoittautumiset löydät täältä.

Harrastevoimistelun kevätkausi aloitetaan virallisesti 1.2.2021.

Huom!
Muutokset ovat mahdollisia. Seuraathan aktiivisesti Jumppien teemat ja peruutukset sivustoa. Ilmoitamme äkilliset muutokset / peruutukset myös Facebook-sivuillamme sekä Instagram-tilillä. 


Koronaviruksen hillitsemiseksi noudatamme THL:n, Olympiakomitean, Suomen Voimisteluliiton ja seuran hallituksen antamia linjauksia.

Koronaohjeistuksen löydät täältä
Tiedotamme tilanteen muutoksista nettisivuillamme.

TEMPPUTUNNIT

Telinevoikka 6-7 v.Tiistai17.00-18.00Naakka AMinna Heikkilä,
Heidi Järvinnen,
Anni Loijas
Telinevoikka jatko 2Tiistai17.00-18.00Naakka BKatri Korhonen,
Nella Soikkeli
Telinevoikka 4-5 v.Tiistai18.00-18.45Naakka AHenni Lahtinen,
Nella Soikkeli,
Heidi Tikkala
Freegym 10-12 v.Tiistai18.00-19.00Naakka BKatri Korhonen
Ella Holttinen,
Janina Pirilä
Freegym jatkoKeskiviikko17.00-18.00Naakka BSanni Latosaari,
Vilma Salminen
Telinevoikka 7-9 v.Keskiviikko18.00-19.00Naakka BHenni Lahtinen,
Nina Salonen,
Inka Niemi,
Saana Imeläinen
Telinevoikka jatko 1Keskiviikko19.00-20.00Naakka BMalla Järvinen,
Henni Lahtinen, 
Nina Salonen,
Saana Imeläinen
Temppugym 6-7 v.Torstai17.45-18.30Naakka BKatriina Heikkinen,
Kati Hyppönen,
Sisko Leppä-Aho
Temppugym 8-9 v.
 
Torstai18.30-19.30Naakka BKatriina Heikkinen, 
Kati Hyppönen,
Sisko Leppä-Aho

VOIMISTELUKOULU

Stara 10-13 v. (JV)Maanantai16.30-17.30Naakka AMette Lammi
KirppuBic 7-9 v.Maanantai17.30-18.15SorrilaRiina Halttunen,
Saara Siimes
Hopeakeijut 4-5 v. (JV)
 
Maanantai17.30-18.15Naakka AHenni Lahtinen,
Hanna Lindberg,
Lumi Lindberg,
Emma Löövi
Kultahiput 6-7 v. (JV)Maanantai18.15-19.15Naakka AHenni Lahtinen,
Hanna Lindberg,
Lumi Lindberg,
Emma Löövi
NuppuBic 4-6 v. (KA)Keskiviikko16.15-17.00SorrilaSanna-Kaisa Rousku,
Oona Tamminen
Esivalmennus 5-8 v. (KA) *
SYKSY 2020
Keskiviikko17.00-18.00SorrilaLaura Leinonen,
Oona Tamminen
Päivänsäteet ja Menninkäiset 3-5 v.Torstai17.00-17.45Naakka BHenni Semi,
Satu Semi,
Henni Virtanen
Stara 10-13 v. (JV)Lauantai12.30-14.00Naakka AMette Lammi

TANSSI

Showtanssi kilpa 13-15v.Maanantai19.30-21.00TietolaMira Tuominen,
Anu Vaario
Cheerleaders Minit (s. 2008-2012)
 
Tiistai16.30-18.00SorrilaHanna Hyökyvaara,
Fanny Hyökyvaara,
Venla Lahtinen,
Pinja Karisalmi
Cheerleaders Junnut (s. 2004-2008)Tiistai19.00-20.30Naakka BHanna Hyökyvaara,
Milla Jääskeläinen,
Sonja Turpeinen
Showtassi kilpa 13-15 v.Keskiviikko16.00-17.30KärjenniemiMira Tuominen,
Anu Vaario
Showtanssi kilpa 16-19 v.Keskiviikko17.30-19.00KärjenniemiMira Tuominen,
Anu Vaario
Showtanssi harraste 9-12 v.Torstai16.00-17.00SorrilaRoosa Nieminen, 
Laura Perolahti
Showtanssi harraste yli 13 v.Torstai17.00-18.15SorrilaRoosa Nieminen
Showtanssi kilpa 16-19 v.Perjantai18.00-19.30TietolaMira Tuominen, 
Anu Vaario
Cheerleaders Junnut (s. 2004-2008)Lauantai10.00-12.00SorrilaHanna Hyökyvaara,
Milla Jääskeläinen,
Sonja Turpeinen
Cheerleaders Minit (s. 2008-2012)Lauantai12.00-14.00SorrilaHanna Hyökyvaara,
Fanny Hyökyvaara,
Venla Lahtinen,
Pinja Karisalmi
Nuorten fysiikkatreeni yli 10v.Sunnuntai19.00-20.00TyryOhjaajaryhmä

PERHELIIKUNTA

PerheTemppuMaanantai17.15-18.15Naakka BAnu Kaasalainen,
Päivi Lehtonen,
Sisko Leppä-Aho,
Outi Leuhtonen,
Jennariina Rikkonen,
Hanna Vanhanen
VauvajumppaTorstai9.45-10.30VaVo-saliHanna Vanhanen

* kilpa-aerobicin avoin valmennusryhmä, huom! erillinen maksu

KA = kilpa-aerobic
JV = joukkuevoimistelu

Pidätämme oikeudet muutoksiin. 

Lasten harrastepolku VaVo:ssa perheliikunnasta nuorten ryhmiin