Tuntikalenteri syksy 2020

Huom! Muutokset ovat mahdollisia. Seuraathan aktiivisesti Jumppien teemat ja peruutukset sivustoa. Ilmoitamme äkilliset muutokset / peruutukset myös Facebook-sivuillamme sekä Instagram-tilillä. 


Koronaviruksen hillitsemiseksi noudatamme THL:n, Olympiakomitean, Suomen Voimisteluliiton ja seuran hallituksen antamia linjauksia.

Koronaohjeistuksen syksylle 2020 löydät täältä.

Lasten ja nuorten ryhmäliikunnan syyskausi alkaa maksuttomalla Voimisteluviikolla 24.8. Lue lisää teemoista ja tunneista näiltä sivuilta. 


Tiedotamme tilanteen muutoksista nettisivuillamme.

Lataa tästä VaVon syksyn tuntikalenteri itsellesi!

PDF-tiedostoVaVo 2020 syksy aikataulu lapset ja nuoret.pdf (273 kB)

TEMPPUTUNNIT

Telinevoikka 6-7 v.
*TÄYNNÄ**
Tiistai 17:00-18:00Naakka AMinna Heikkilä,
Heidi Järvinnen,
Anni Loijas,
Telinevoikka jatko 2Tiistai 17:00-18:00Naakka BKatri Korhonen,
Nella Soikkeli
Telinevoikka 4-5 v.Tiistai18:00-18:45Naakka AHenni Lahtinen,
Nella Soikkeli,
Heidi Tikkala
Freegym 10-12 v.Tiistai18:00-19:00Naakka BKatri Korhonen 
Freegym jatko Keskiviikko17:00-18:00Naakka BSanni Latosaari,
Vilma Salminen
Telinevoikka 7-9 v. Keskiviikko18:00-19:00Naakka BHenni Lahtinen,
Nina Salonen
Telinevoikka jatko 1Keskiviikko19:00-20:00Naakka BMalla Järvinen,
Henni Lahtinen, 
Nina Salonen 
Temppugym 6-7 v.Torstai 17:45-18:30Naakka BKatriina Heikkinen,
Kati Hyppönen
Temppugym 8-9 v.Torstai18:30-19:30Naakka BKatriina Heikkinen, 
Kati Hyppönen

VOIMISTELUKOULU

Stara 10-13 v. (JV)Maanantai16:30-17:30Naakka A Mette Lammi
KirppuBic 7-9 v.Maanantai17:30-18:15Sorrila Riina Halttunen,
Saara Siimes
Hopeakeijut 4-5 v. (JV)
*TÄYNNÄ**
Maanantai17:30-18:15Naakka AHenni Lahtinen,
Hanna Lindberg,
Lumi Lindberg
Kultahiput 6-7 v. (JV)Maanantai18:15-19:15Naakka AHenni Lahtinen,
Hanna Lindberg,
Lumi Lindberg
NuppuBic 4-6 v. (KA)Keskiviikko16:15-17:00Sorrila Laura Leinonen,
Oona Tamminen
Esivalmennus 5-8 v. (KA) *Keskiviikko17:00-18:00Sorrila Laura Leinonen,
Oona Tamminen
Päivänsäteet ja Menninkäiset 3-5 v.Torstai17:00-17:45Naakka BHenni Semi,
Satu Semi,
Henni Virtanen
Stara 7-9 v. (JV)Torstai16:30-17:30TyryIda Harju
Stara 7-9 v. (JV)Lauantai10:00-11:00Naakka A 
Stara 10-13 v. (JV)Lauantai 12:00-13:30Naakka A Mette Lammi

TANSSI

Showtanssi kilpa 13-15v. Maanantai 19:30-21:00Tietola Mira Tuominen, 
Anu Vaario 
Cheerleades Minit (s. 2008-2012)
*TÄYNNÄ**
Tiistai16:30-18:00Sorrila 

Hanna Hyökyvaara,
Fanny Hyökyvaara,
Venla Lahtinen,
Pinja Karisalmi

Cheerleaders Junnut (s. 2004-2008)Tiistai19:00-20:30Naakka BHanna Hyökyvaara,
Milla Jääskeläinen,
Sonja Turpeinen
Showtassi kilpa 13-15v.Keskiviikko16:00-17:30KärjenniemiMira Tuominen,
Anu Vaario
Showtanssi kilpa 16-19v. Keskiviikko 17:30-19:00Kärjenniemi Mira Tuominen,
Anu Vaario 
Showtanssi harraste 9-12v.Torstai16:00-17:00SorrilaRoosa Nieminen, 
Laura Perolahti 
Showtanssi harraste yli 13v.Torstai17:00-18:15Sorrila Roosa Nieminen 
Showtanssi kilpa 16-19v.Perjantai 18:00-19:30Tietola Mira Tuominen, 
Anu Vaario 
Cheerleaders Junnut (s. 2004-2008)Lauantai10:00-12:00Sorrila Hanna Hyökyvaara,
Milla Jääskeläinen,
Sonja Turpeinen
Cheerleaders Minit (s. 2008-2012)Lauantai 12:00-14:00Sorrila 

Hanna Hyökyvaara,
Fanny Hyökyvaara,
Venla Lahtinen
Pinja Karisalmi

Nuorten fysiikkatreeni yli 10v.Sunnuntai 18:00-19:00Tyry Ohjaajaryhmä 

PERHELIIKUNTA

PerheTemppuMaanantai17:15-18:15Naakka BAnu Kaasalainen,
Päivi Lehtonen,
Sisko Leppä-Aho,
Outi Leuhtonen,
Jennariina Rikkonen,
Hanna Vanhanen
PerheTemppuPerjantai 10:15-11:15VaVo sali  

* kilpa-aerobicin avoin valmennusryhmä, huom! erillinen maksu

KA = kilpa-aerobic
JV = joukkuevoimistelu

Pidätämme oikeudet muutoksiin. 

Lasten harrastepolku VaVo:ssa perheliikunnasta nuorten ryhmiin