Tapahtumakalenteri

2020  
   
   
Tammikuu   
2.-6.1.KV-valmentajan leiri, kaikki valm. ryhmätVlk/VaVo-sali
5.1.JV leiri (Piparmintut, Inkiväärit, Arrosa/Rosa)Vlk/Naakka
6.1.KA valmentajien ideapäivä & palaveriVlk/VaVo-sali
10.1.Valmentajien luento & koulutus, urheiluvammat ja niiden ennaltaehkäisyVlk/VaVo-sali
10.1.Ohjaajien koulutus: Urheiluvammojen ennaltaehkäisyVlk/VaVo-sali
11.1.JV ohjelmaleiriVlk/Naakka
17.-19.1.Elite -leiriVaralan Uo, Tampere
18.1.Aluevalmennusrinkileiri/Arrosa&RosaNastola/Vierumäen UO
24.-25.1.Talentti A -leiriVaralan Uo, Tampere
25.-26.1.Talentti B -leiriVaralan Uo, Tampere
25.1.Voimisteluvalmentajien WorkshopTampere
25.1.Ohjaajien koulutus: ValmentajaworkshopTampere/Kauppi
31.1.-1.2.Minielite -leiriVaralan Uo, Tampere
   
Helmikuu  
1.-2.2.Minitalentti -leiriVaralan Uo, Tampere
1.2.Valmentaja-workshop leirin yhteydessäVaralan Uo, Tampere
1.2.JV ohjelmaleiriVlk/Naakka
14.-15.2.Aluevalmennusrinkileiri/IsabellaLohja/Kisakallion UO
16.2.Valmentajien suunnitelupäiväVlk/Waltikka
22.2.JV ohjelmaleiriVlk/Naakka
22.2.KontrollikisaVlk/VaVo-sali
24.-25.2.AG1 ja AG2 tehotreenipäivätVlk/VaVo-sali
29.2.+FysiikkatreeniVlk/VaVo-sali
   
Maaliskuu  
5.3.Kontrollikisa 2Vlk/VaVo-sali
7.-8.3.Aluevalmennusrinkileiri/SiennaLohja/Kisakallion UO
8.3.Kisakatselmus klo 11:00Vlk/VaVo-sali
13.-15.3.Aquae Open CupAix-les-bains, Ranska
14.3.JV OhjelmaleiriVlk/Naakka
18.3.

Kisakatselmus JV kilpajoukkueille

Vlk/Liikuntahalli
21.3.+FysiikkatreenitVlk/VaVo-sali
21.-22.3.Aerobic Cup 1 ja 1. MM-karsintaTampere
29.3.JV kisat (8-10 v, 10-12 v, 12-14 v)Huittinen
   
Huhtikuu  
4.4.JV kisat: TV CUP (Ariel, Arrosa, Rosa, Isabella, Sienna)Tampere
4.-5.4.Aerobic Cup 2 ja 2. MM-karsintaTurku
13.4.JV leiri (Piparmintut, Inkiväärit, Arrosa/Rosa, Isabella/SiennaVlk/Liikuntahalli
19.4.JV kisat: TTNV CUP (kaikki kilpasarjat + Starat)Tampere
24.-26.4.Valkeakoski OpenValkeakoski
25.-26.4JV kisat: Hyvinkää CUP (Arrosa, Rosa, Isabella, Sienna)Hyvinkää
   
Toukokuu  
2.-3.5.Aerobic Cup 3 ja SM-karsintaKerava
8.-10.5.World Age Group CompetitionBaku, Azerbaizan
9.-10.5.JV kisat: Palokan Ilo CUP (kaikki kilpasarjat)Jyväskylä
16.5.+FysiikkatreenitVlk/VaVo-sali
17.5.KevätnäytösVlk/Liikuntahalli
22.-24.5.SM-kilpailut ja Kilpasarjojen mestaruuskilpailutSeinäjoki
   
Kesäkuu  
6.6.Voimistelupäivät (Kilpasarjojen kevätkiertueen päätös)Kuopio