VaVo näytös huipensi syyskauden - katso kuvakavalkadi

12.12.2022

Kuluneena viikonloppuna kokoonnuttiin ihastelemaan VaVon joulunäytöstä Kadonnut joulupukki. Loppuunmyyty näytös oli upea läpileikkaus seuran toiminnasta, nuorimmat esiintyjät olivat perheliikunnan taitajia ja vanhimmat Ikiliikkeen naisia ja Miesten Kehonhuollon edustajia. 

Jouluisin palkitaan kilpa-aerobicin valmentajia sekä voimistelijoita kiertopalkinnoin. Tänä vuonna Valmentaja palkinnon sai Siiri Nieminen ja valmentajien valitsema Voimistelijan palkinto meni Inessa Romaniville. Seura halusi palkita erikoisstipendillä Meri Vahteriston, joka teki historiaa lajin MM-kilpailuissa kesäkuussa ollen 12-14-vuotiaiden sarjassa finaalin 7.. 

Viime vuonna aloitimme uuuden perinteen, palkitsemme aina joulunäytöksessa Vuoden VaVolaisen, jota pääsee äänestämään kuka tahansa seurasta tai seuran ulkpuolelta. Tänä vuonna äänestyksen voitti lasten ohjaaja ja ensimmäistä kautta VaVon hallituksessa vaikuttava Oona Ylikoski. 

Onnea kaikille palkituille! 

Nyt on aika hiljentyä joulun viettoon, toimistomme on suljettu 16.12.-1.1. välisen ajan. Tällä viikolla voit tulla ostamaan kevään jumppakortin tai vaikka pukinkonttin lahjakortin. Joulunajan jumpat pyörähtävät käyntiin 13.12., tarkemmat aikataulut löydät täältä

Rauhaisaa joulun odotusta.