Avoin kokeilutilaisuus


Seuraava kilpa-aerobicin avoin kokeilutilaisuus (2017-syntyneet ja vanhemmat) järjestetään tiistaina 30.5.2023 klo 18:00-19:15 VaVo salilla. 

Kilpa-aerobicin avoin kokeilutilaisuus on n. 60 minuuttia kestävä, valmennusryhmän harjoituksen kaltainen tilaisuus, jonka jälkeen kerromme vielä kilpa-aerobicin valmennustoiminnasta VaVossa. Tilaisuus on maksuton kaikille osallistujille ja sinne ovat tervetulleita kaikki kiinnostuneet voimistelijat, myös sellaiset jotka eivät tällä hetkellä ole seuran jäseniä. Aiempi lajikokemus ei ole edellytyksenä tilaisuuteen osallistumiselle eikä osallistuminen tilaisuuteen sido mihinkään.

2009-syntyneet ja sitä vanhemmat lajitaustaa esimerkiksi muusta voimistelulajista, tanssista tai luistelusta omaavat voivat sopia kokeilusta suoraan toivomassaan ikäluokan valmennusryhmässä. Täytä alla oleva lomake tai ota yhteys laura.viherva@vavo.fi.

-suosittelemme harjoitusvaatteiksi ihonmyötäisiä vaatteita (esim. toppi ja trikoot/shortsit)
-hiukset tulee olla kiinni
-voit ottaa mukaan juomapullon

Tervetuloa rohkeasti mukaan kokeilemaan vauhdikasta ja energistä lajia!

Lisätiedot:
päävalmentaja Laura Vihervä (0442302812), laura.viherva@vavo.fi

Ilmoittaudut mukaan täyttämällä alla olevan lomakkeen. Kokeilutilaisuuteen on mahdollista ilmoittautua myös paikan päällä.


Ilmoittaudun: