Teemat ja muutokset

Aikuisten tunnit


aikaryhmäperuutukset
muutokset
vko / päivä
teema / ohjaaja
ohjaajat
Maanantai



10.00-11.00
VaVo sali
Asahi & VenyttelyLoppurentoutusta varten voit ottaa mukaan viltin tai lämpimän puseron/takin

Pariton viikko: Asahi

Parillinen viikko: Venyttely

Raija Laakkonen

Johanna Sundström

17.30-18.30 Roukko F/CZumba Fitness®
Uusia biisejä tarjolla 27.9. Johanna Sundström
18.00-18.45 Hoikun allasVesijumppa
27.9. välineenä frisbeeHeidi Raatikainen
18.15-19.00
Sorrila
Les Mills BodyPump®

Jenni Istolainen
Marjut Salmi
19.15-20.00
Sorrila
Les Mills BodyBalance®

Jenni Istolainen
Marjut Salmi
19.30-20.30 VaVo SaliJooga
Ma  27.9. Noora Duivendoore, hathajoogaIda Harju
Noora Duivenvoorde
Tiistai 
10.00-11.00
VaVo sali
Ikiliike: Voimaa & Vireyttä28.9. sijaisena Salla Nikkanenvko 35-39 keppi ja kuminauhaJohanna Sundström
17.00-18.00 SorrilaHyvän olon jumppa

Reet Nikkanen
18.00-19.00
Sorrila
Miesten kehonhuolto
vko 37-40 Hanna S.Hanna Salminen
Jani Turpeinen
19.00-20.00
Sorrila
Tehotreeni

vko 38 Jani

vko 39-40 Hanna L.

Jani Turpeinen
Hanna Lähdesmäki
19.15-20.15 Roukko F/AMuokkaus
28.9 Kirsi
5.10 Siru
12.10 Siru
Kirsi Mäkinen
Siru Rohola
Keskiviikko
10.00-10:45
VaVo sali
Ikiliike:
Kuntotunti

Mukaan käsipainot 1-3 kg ja jumppamattoHeidi Raatikainen
11.00-12.00
VaVo sali
Ikiliike:
Kehonhuolto

Oma jumppamatto mukaan ja rentoutukseen paksu paita tai vilttiHeidi Raatikainen
18.00-19.00
Sorrila
Lavis29.9 . ja 20.10. sijaisena Merja MatikainenVkot 35-38 Tanssitaan mm. valssia, tangoa, buggia ja jenkkaaJohanna Sundström
18.00-19.00
Naakka A
Miesten kuntotunti
vkot 35-39 Kuntojumppa






Riitta Latosaari
19.00-20.00
Sorrila
Kunto & Keho
29.9. Outi
6.10. Hanna V
13.10. Hanna K
20.10. Vilma
Hanna Ketola
Hanna Vanhanen
Outi Leuhtonen Vilma Syvänen
Torstai
9.45-10.30
VaVo sali
VauvajumppaRyhmä kokoontuu 10 kertaa syyskaudella
Laura Leinonen
10.00-11.00
Liikuntahalli
A- ja B-osa
Ikiliike: Lavis30.9. sijaisena Reet Nikkanen; Hyvää oloa ja tanssiaVkot 35-39 Tanssitaan mm. valssia, tangoa, buggia ja jenkkaaJohanna Sundström
16.45-17.30 Roukko FNiska-selkä
Vkot 39-42 kuminauhaHeidi Raatikainen
18.00-19.00 SorrilaLes Mills BodyPump®

Jenni Istolainen
Marjut Salmi
19.15-20.15 SorrilaLes Mills BodyBalance®

Jenni Istolainen
Marjut Salmi
Perjantai
7.00-7.45
Hoiku
Les Mills BodyBalance®Tunti peruttu pe 24.9.
Hanna Ketola
10.00-11.00
VaVo sali
Ikiliike: Hyvää oloa ja tanssia

Reet Nikkanen
11.15-12.15 VaVo saliIkiliike: Miesten teematuntiHuomaa muuttunut aika!1-3kg käsipainot mukaanHeidi Raatikainen
18.00-19.00
VaVo sali
Kahvakuula
24.9. Heidi
1.10 Siru
8.10 Marika













Heidi Raatikainen Siru Rohola
Marika Semi Jani Turpeinen

Pidätämme oikeudet muutoksiin. 

Lasten ja nuorten tunnit

aikaryhmäperuutukset
muutokset
vko / päivä
teema / ohjaaja
ohjaajat
Maanantai
17.15-18.15
Naakka B
PerheTemppu

27.9. Sirkus/Sisko

4.10. Muumien syksy/Outi

11.10. Merenalainen maailma/Hanna 

Sisko Leppä-Aho
Outi Leuhtonen
Hanna Vanhanen
Jenni Jyränen
17.30-18.15
Naakka A
Hopeakeijut
4-5v. (JV)


Lumi Lindberg,
Oona Ylikoski
17.30-18.30 Roukko F/ATelineTaiturit 5-6v.

Heidi Tikkala
Siru Rohola
Inka Niemi
Vilma Pietilä








17.30-18.30 Roukko F/BTelineTaiturit jatkoryhmä

Salla Nikkanen
Ella Holttinen
Janina Pirilä
18.15-19.15
Naakka A
Kultahiput
6-8v. (JV)


Lumi Lindberg,
Oona Ylikoski
18.30-19.30 Roukko F/BTelineTaiturit 7-9v.

Salla Nikkanen
Ella Holttinen
Janina Pirilä
19.30-21.00
Tietola
Showtanssi
kilpa 13-15 v.


Mira Tuominen,
Anu Vaario
Tiistai
17.00-18.30 Naakka ACheerleaders Minit 9-12v.

Fanny Hyökyvaara
Pinja Karisalmi
Venla Lahtinen
17.00-18.00
Naakka B
KirppuBic
7-10 v.


Riina Halttunen
18.30-20.00 Naakka ACheerleaders Junnut 13-16v.

Milla Jääskeläinen Pinja Karisalmi
Venla Lahtinen
18.30-19.15 Roukko F/ABatmanit 4-6v. (pojat)

Katriina Heikkinen Oona Tamminen Henni Virtanen
Keskiviikko
16.15-17.00
Liikuntahalli B-osa
NuppuBic
4-6 v. (KA)


Helmiina Elijoki
 Oona Tamminen
17.00-18.00
Liikuntahalli B-osa
Esivalmennus (KA)

Oona Tamminen


 Sorrila

Tehotreeni yli 15v.Ryhmä on lopetettu

17.00-18.30
Kärjenniemi
Showtanssi
yli 13 v.


Anu Vaario
Mira Tuominen
17.00-18.00
Naakka B
Parkour 7-9v.

Salla Nikkanen
Inka Niemi 
Vilma Pietilä
18.00-19.00 Naakka BParkour 10-13v.

Salla Nikkanen
Inka Niemi
Vilma Pietilä
Torstai
9.45-10.30
VaVo sali
Vauvajumppa

Laura Leinonen
16.00-17.00
Sorrila
Showtanssi 10-12v.

Roosa Nieminen Laura Perolahti

17.00-18.00

Sorrila

Showtanssi 7-9v.

Salla Nikkanen
17.00-17.45
Naakka B
Päivänsäteet
ja menninkäiset 3-5 v.


Satu Semi
Kati Hyppönen
18.00-18.45
Naakka B
Temppugym 6-7 v.

Katriina Heikkinen
Roosa Nieminen
18:45-19.30
Naakka B
Temppugym 8-9 v.

Katriina Heikkinen
Roosa Nieminen
Lauantai 
10.00-12.00
Sorrila
Cheerleaders Junnut 13-16v.

Milla Jääskeläinen Pinja Karisalmi
Venla Lahtinen
12.00-14.00
Sorrila
Cheerleaders Minit 9-12 v.

Fanny Hyökyvaara
Venla Lahtinen
Pinja Karisalmi

Pidätämme oikeuden muutoksiin.